Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme zvýšené množství dotazů. Objednávky a dotazy k produktům postupně vyřizujeme. Děkujeme za trpělivost. Tým Cannasan.

Konopí seté obsahuje přírodní kanabinoidy, které mají podle řady publikovaných vědeckých studií pozitvní účinky na lidský organismus. Kanabinoidy úzce spolupracují s naším endokanabinoidním systémem, jehož všeobecnou funkcí je udržovat v těle dynamickou rovnováhu, takzvanou homeostázu. Endokanabinoidní systém je systém receptorů, které se nachází v téměř každém orgánu lidského těla.

Kanabinoidy se navazují na kanabinoidní receptory v celé řadě orgánů a vyvolávají pozitivní efekt. Rostlinné kanabinoidy pomáhají normalizovat hladinu anandamidu (tzv. elixíru vnitřního štěstí) v organismu. Díky této schopnosti komunikovat s orgánovými soustavami v lidském těle jsou kanabinoidy známé pro své dalekosáhlé přínosy. Výzkum rostlinných kanabinoidů byl v posledních letech středem pozornosti vědeckých týmů. Postupně jsou kanabinoidům přisuzovány další a další pozitivní účinky na lidský organismus.

O konopí se zaslouženě tvrdí, že je to bylina budoucnosti. Kanabinoidy jsou látky přirozeně se vyskytující pouze u konopí.

CBD, CBG, CBN. Tyto zkratky jsou zkratkami názvů kanabinoidů. Konopí seté jich obsahuje více než 140 a u každého z nich byly objevené jak společné účinky na lidský organismus, tak účinky charakteristické pro daný kanabinoid, např. CBG lépe reaguje na záněty, kdežto CBD má uvolňující účinky.

Mezi poslední objevené účinky patří protizánětlivý efekt (snižují zánět bez vedlejších nežádoucích účinků), využívají se proto například při léčbě akné, lupénky, artritidy kloubů nebo zánětlivého onemocnění střev. Podporují regeneraci střevního endotelu, čímž se významně uplatňují při onemocnění střev autoimunitního charakteru. Modulují imunitní systém a tím obnovují přirozenou imunitu organismu.

Pozitivní účinky kanabinoidů byly zjištěny i při léčbě Alzheimerovy, Parkinsonovy choroby a roztroušené skleroźy, stejně jako při léčbě cukrovky I. a II. typu. Působí příznivě na hladinu cholesterolu a glukózy v krvi, podporují cévní a žilní systém a léčbu zánětu žil. Mají také pozitivní účinky na svalovou a kosterní soustavu, podporují regeneraci svalů, kloubů, šlach a kostí po úrazech. Působí jako přírodní analgetikum při neuropatické a chronické bolesti.

Studie také ukazují, že působí jako přírodní antidepresivum snižující úzkost, zlepšující náladu a regeneraci těla ve spánku, podporující soustředěnost.

Výzkumný ústav Cannasan z.ú. Výsledky. VUCannasan.cz [online]. ©2019 [cit. 2019-10-23]. Dostupné z https://www.vucannasan.cz/vysledky