Novinky

Konopí proti Covid19: přírodní, a hlavně účinná zbraň proti nové nemoci

Vědci neustále zkoumají možné nové a účinné zbraně proti onemocnění Covid19. Některé metody či léky se po bližším zkoumání ukáží jako málo efektivní. Jindy je to naštěstí trefa do černého – jako v případě konopí. Podle studie se dvě sloučeniny konopí dokážou navázat na spike protein a zabránit viru SARS-CoV2 proniknout do buněk a způsobit infekci.

Dvě kyseliny v konopí zastaví nákazu

Konopí není v prevenci a léčbě zákeřných nemocí žádný nováček. Je tak nasnadě, že se prozkoumal i jeho účinek v případě aktuální hrozby. A konopí opět zabodovalo. Dvě sloučeniny, které se v něm přirozeně vyskytují, mají na prevenci i léčbu Covid19 velmi významný vliv. Konkrétně jde o kyselinu kanabigerolovou a kyselinu kanabidiolovou. Kyselina kanabidiolová je hlavním fytokanabinoidem ve vlákninovém konopí a v konopném oleji ze semen. Kyselině kanabigerolové se říká „stavební kámen“ kanabinoidů.

Konopí proti Covid19

Proč jsou produkty Cannasan účinnější než jiné

Kyselé formy kanabinoidů, které jsou právě účinné v boji proti nákaze, bývají u většiny preparátu zničeny při výrobě – během extrakce účinných látek. U produktů Cannasan jsou tyto kyselé formy naopak zastoupeny většinově – díky jedinečnému procesu zpracování. Konopná semena, vláknina ze semen a konopný olej Cannasan tak mají požadované složení, které se ukazuje jako velmi účinné. Produkty Cannasan jsou bez obsahu THC, účinky komplexu kanbinoidů mohou tedy využít i lidé, kteří z nějakých důvodu klasické konopí užívat nemohou. Každý si tak může preventivně posílit imunitu či zmírnit potíže související s onemocněním Covid19.

Odkazy na zdroje a studie:

https://www.forbes.com/sites/ajherrington/2022/01/11/study-finds-cannabis-compounds-prevent-infection-by-covid-19-virus/

https://www.dailywire.com/news/cannabis-prevents-covid-infection-in-lab-study

https://pubs.acs.org/doi/pdf/10.1021/acs.jnatprod.1c00946

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení